Globālas problēmas atompulksteņa sinhronizācijas dēļ

Naktī uz 1. jūliju notika Zemes atompulksteņa sinhronizācija ar astronomisko laiku (atompulkstenis tika apturēts uz 1 sekundi). Tā rezultātā pēdējā minūtē radās 61 sekunde un dažos pulksteņos varēja novērot laiku “23:59:60″ vai arī divas reizes “23:59:59″. Šāds solis novedis pie neparedzētām dažādu servisu avārijām.

Cietušas dažādas interneta vietnes (tai skaitā Reddit, LinkedIn un Mozilla), novērota masveida serveru aplikāciju uzkāršanās (pamatā Java VM bāzētu, tādu kā Hadoop un Cassandra), visus servera procesus sāka patērēt MySQL, atslēdzās VPN tuneļi, kas bāzēti uz OpеnVPN, uzkārās Linux bāzēti serveri.

 • Neticis

  Tad nu gan švaki testē. Liekā sekunde UTC nav nemaz tik reta parādība. Iepriekšējā bija 2009. gada decembrī. http://en.wikipedia.org/wiki/Leap_second

 • zaagjis

  Bija man ar šāda problēma – nācās restartēt serveri – tas bija ātrākais risinājums šajā gadījumā, jo nebija jausmas, kas šo problēmu ierosināja. Java bāzētā procesa restarts nelīdzēja diemžēl.

 • http://etc.appspot.com Arnolds

  Uz freebsd maisīkvelam netiku novērojis nekādas problēmas. Neko citu no uzskaitītā nelietoju.

 • http://www.slackers.lv gatons

  Šeit interesanta informācija saistībā ar notikušo http://www.xakep.ru/post/58937/default.asp

 • asd

  Pakārās 4 serveri. Interesanti ka visi jaunie Ubuntu 12.04 lts. Centos/Debian un vecie 10.04 Ubuntu strādāja bez problēmām.