Microsoft nelikumīgas rīcības dēļ krities Firefox lejupielāžu apjoms

Projekta Mozilla izstrādātāji izanalizējuši dīvainās izmaiņas lejupielāžu statistikā laika posmā no 2011.gada februāra līdz 2012.jūlijam un secinājuši, ka pie vainas ir kompānijas Microsoft darbības, kas norādītajā laikā bijušas pretrunā ar Eiropas Komisijas priekšrakstu saistībā ar lietotāja iespējām izvēlēties interneta pārlūkprogrammu Windows operētājsistēmas uzstādīšanas laikā.

Sākot no Service Pack 1, Windows 7 vairs nerādījās informācija ar piedāvājumu izvēlēties pārlūkprogrammu no saraksta. Uzreiz pēc Windows 7 Service Pack 1 iznākšanas Firefox lejupielāžu skaits samazinājies par 63%. Šī gada vasarā Microsoft atsākusi ievērot Eiropas Komisijas prasības, kā rezultātā Firefox lejupielāžu skaits uzreiz pieaudzis par 150%.

 • Jānis

  Lai kāds es būtu open-source cienītājs, šo murgu es nesaprotu. MS produkts – MS pārlūks. Nav aizliegts to izdzēst, vai aizvietot, vai uzstādīt kā noklusēto citu pārlūku.
  Lietotājam taču nekad nav bijusi liegta iespēja izvēlēties citu pārlūku.

  Šo es droši varu saukt par parazitēšanu.

  Es ceru šis murgs neizplatīsies, un vispār tiks atcelts, savādāk viss aizies tādā farsā, kā linux instalēšana pirms 10 gadiem – milzums paku atzīmēšana un vēl papildus izvēle no konkurējošām.

 • Christian

  Protams, ka M$ vainīgi! :) Nevis pašu radītā pārlūku versijošanas sistēma, bet TIEŠI M$
  Tā teikt, “sliktam dejotājam arī grīda” bija pārāk slikta… Nesaprotu, kā var būt par iemeslu Mozilla kritumam Pārlūku Izvēle? Apple nāk ar Safari, M$ nāk ar IE, izplatītākās Linux distras nāk ar FF. Kur ir problēma un kāpēc ir jākurina neesošs naids? Stilīgi, vai?

 • Christian

  Ak jā- papildus versijošanas brīnumiem- pēc principa: “gribu būt Chrome!”- vel arī dizaina šoks nesagatavotam lietotājam… Tas viss noteikti nav pie vainas. ;)
  Līdzīgi kā: pie maniem zemajiem ienākumiem ir vainīgs premjers, nevis es pats. :)